Kdo jsme, co jsme, proč jsme...

Taneční soubor Puls pod vedením Jany Vondálové (Kořistkové) vznikl v roce 1979 při Městském domu kultury P. Bezruče v Opavě, od roku 1983 pracoval při Domě dětí a mládeže v Opavě. Nyní je jeho zřizovatelem Středisko volného času Opava.

Ve svých začátcích se soubor věnoval plesovým choreografiím, tanečním kompozicím a dětskému nefolklórnímu tanci. Technikou stepu se zabývá od roku 1983. Je účastníkem všech ročníků mistrovských soutěží ve stepu - od prvního celostátního setkání stepařů v Brně v roce 1986 až po v dnešní době pořádaná Mistrovství ČR. Je tak nejdéle existujícím stepařským souborem v České republice.

V současné době, s nástupem Evy Vondálové, se TS Puls zaměřuje především na scénický tanec a pohybové divadlo, kde se mu daří získávat řadu ocenění s postupy na prestižní amatérské tanečně-divadelní celostátní přehlídky a festivaly jak v České republice, tak v zahraničí.

Náš soubor tvoří dvě velké dětské skupiny (děti 8-11 let), dvě skupiny juniorské (12-16 let), tři  skupiny dospělých dívek (17-24 let) a jedna ženská stepařská skupina (ženy nad 50 let). Pod Puls spadá také Pulsík - přípravka souboru (6-8 let) a taneční kurz Jazz Dance určený všem bývalým tanečnicím, kterým chybí pot a dřina na sále i radost z tance. 

Celkem má soubor asi 120 členů.

Všichni dohromady tvoříme jednu partu, jednu velkou (pulsáckou) rodinu, kterou spojuje láska k tanci, k hudbě, k ztřeštěnostem, k novým zážitkům a k poznávání zajímavých lidí i věcí. Rádi spolu dřeme na sále, záříme ve světlech reflektorů i blbneme v ulicích. Tanec nám umožňuje skrze vytvořené choreografie zpracovávat a divákům zprostředkovávat naše pocity i názory na věci kolem nás. Díky účastem na přehlídkách, festivalech, seminářích i nejrůznějších workshopech pak máme příležitost setkávat se s řadou osobností nejen z prostředí tance, ale i divadla nebo výtvarného umění, díky nimž si neustále rozšiřujeme své obzory... To je to, co nás tak baví a co milujeme. Puls tedy není jen soubor - pro nás je to styl života! :)